Müşteri İletişim > Sayfalar > Kombi Servisi

Kombi Servisi Hizmeti


3 Gün Önce (Son Güncelleme Dün)

Kombi Servisi

Kombi Servisi hizmeti veren işletmemiz uzun hizmet yıllarıyla birlikte aldığı tecrübe ile müşterilerine hizmet vermeye devam etti. Yıllar boyunca müşterileri değişsede kendisi hiç bir zaman değişmedi. Her koşulda eşit hizmet verdi, yenilenen teknolojileri takip ederek yeni ekipmanlar almayı teknisyen kodrosununu da genç tutmayı ihmal etmeden Kombi Servisi olarak işlerine tüm hızıyla devam etti. Tüm Dünya'yı kasıp kavuran covid-19 salgınına karşı tedbirlerini aldı ve sadece müşteri memnuniyetine odaklanarak hizmetlerine hız kesmeden devam etmeyi başardı.

İçindekiler

 1. Giriş
 2. Kombi Servisi
 3. Kombiler Neden Çabuk Arızalanır ?
 4. 3.1 Fabrika Çıkışı Hatalı Kombi
  3.2 Eski Kombiler
  3.3 Parça Değişikliği Yapılması Gereken Kombiler
 5. Düzenli Yapılan Kombi Bakımının Önemi
 6. Kombi Seçimi Nasıl Yapılmalı?
 7. 5.1 Evin Metrekaresine Göre Kombi Seçimi
 8. Kombi Ömrü Nasıl Uzar?

Kombi Servisi

Gelen kış ayları ile birlikte kombiler yaklaşık 4 ay sürecek olan zorlu maratona başlamış olurlar, kimi zaman kombi kullanıcıları fazla yüksek gelen doğalgaz fiyatından bazen de çok çabuk bozulan kombilerinden şikayetçidir. Bu sorunlar onların düşündüğünden daha kolay bir şekilde çözülebilir tabi ki, öncelikle kombilerin neden çok çabuk arızalandığından veya bozulduğundan bahsedelim;

Kombiler Neden Çabuk Arızalanır Bozulur ?

Kombilerin çabuk arızalanma sebepleri çok fazladır, bir hastalığın nedeninin tam anlamıyla belli olamayacağı gibi bu durumun da tam anlamıyla bir nedeni yok. Yalnızca en büyük ihtimale bunun nedenini koyabiliriz. Kombi bozulmalarında Servis çağırmanızın çok büyük bir önemi vardır, konuyu okumaya devam ederseniz eğer hangi durumlarda Yetkili Servisi çağırmanı gerektiğini hangi durumlarda kendinizin sorununa çözüm bulabileceğinizi, arıza anında neler yapabileceğinizi de anlatacağız.

Fabrika Çıkışı Hatalı Kombi

Fabrikalarda bir günde bir milyon'a yakın kombi üretilir, yalnızca Türkiye'den örnek vermek gerekirse her 100 evden 99'unda kombi kullanılmaktadır. Her gün 1 milyon kombi üretiliyorsa eğer bu kombilerin aralarından bazılarının hatalı olarak çıkma oranı sizce kaçtır?
Yalnızca sizin bulunduğunuz bu ay 2 binden fazla hatalı kombi fabrikadan çıkış yaptı ve tespit edilemeden evlerde yerlerini aldı bile. Yeni ev sahibi olan kombi kullanıcıları bunu fark ettikten sonra yapmaları gereken ilk şey bir Servis çağırmak olacaktır. Çünkü böyle bir Kombi hatasını sizin çözmeniz imkansız.

Eski Kombiler

Kombiler çoğu zaman ikinci yıldan sonra arızalanmaya başlar, bunun genel sebebi içerisindeki mekanizmaların çalışmaktan bozulması. Hal bu olunca Kombi Servis Hizmeti verenler de nispeten eski kombileri tamir ederler. Eski kombilerin uzun süre bakımı yapılmazsa daha sonra yapılan bakımın pek bir önemi kalmaz. Kombilerin eskimesini önlemek kombi sahiplerine düşüyor. Düzenli olarak bakımı yapılan kombiler eskimez. Uçaklardan örnek vermek gerekirse eğer; Uçaklar hiç bir zaman eskimez sadece parçaları eskir ve bakım yapılması gerekir kombiler de uçaklar ile aynı malzemelerden yapılmıştır onların da bakımlarını düzenli olarak yapılması, parçalarının sürekli olarak değiştirilmesi eskimesini önler.
Siz de tüm bunları yapmanıza rağmen hala aynı sorunları yaşıyorsanız bir Kombi Servisi çağırmanın zaman gelmiştir.
Kombi Teknik Destek Servisi çağırmak için: 0212 422 60 76'nolu telefondan servis kaydı oluşturabilir, gün içersinde tüm sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Parça Değişikliği Yapılması Gereken Kombiler

Kombilerin uzun süreli çalışmalarda bozulduğundan basetmiştik, peki bunların nedenlerinden birinin parçaların bozulması olabilir mi? Evet parçalar hassas ürünlerdir, aynı bir organ gibi değişikliği yapılabiliyorsa hala bir umut vardır ancak değişim yapılamayacak bir parçaysa Kombinizi hurdalığın içinde görme şansınız artar. Parça değişikliğinin bir Kombi Servisi eşliğinde yapılmasını herkes tavsiye eder özellikle hala garanti kapsamındaysa mutlaka ilgili firmanın servisine ulaşın, onlara ulaşmadan önce de internette biraz araştırma yapın. Parça değişikliği yapacağınız yeri iyi seçerseniz eğer parçanın kalitesi iyi olacağı için sizin de memnuniyetiniz artacaktır.

Düzenli Yapılan Kombi Bakımının Önemi

Kombilerin bakımlarını kombi sahipleri pek de umursamaz "Bozulursa tamir ettiririz..." bahanesini kullanarak sürekli ertelerler. Kombiler usul usul yıllar boyu çalışır ancak bir gün işler yolunda gitmez ve bir aksilik çıkar. Bir tarafta da mevsimlik olarak bakım yaptıranlar vardır "zamanı geldiğinde tamir ettirmek için çok para vermeyeyim" diyerek düzenli bir şekilde bakım yaptırırlar ve sonunda kendileri mutlu çıkarlar. Bakım ücretlerine ödedikleri para tamir ücretinin çok altındadır.

Kombi Seçimi Nasıl Yapılır?

Kombiler yaşam alanlarının bir parçasıdır, günlük hayatta pek çok ihtiyacımızı gidermemize yardımcı olur. Günlük hayat ile entegre bir ürün olunca da Kombi Seçimi biraz önemli bir hal alır. Her insanın ekonomik şartlarına uygun en iyi ürünü tercih etmesi ilk madde olmalıdır, sizi zora sokmayacak bir fiyattaki ürün size daha mutluluk verici bir kullanım sunar. Dayanıklılık önemlidir genelde bir Kombinin ortalama ömrü 10 senedir, bunu daha da uzatmak mümkündür. Ancak kombinin dayanıklılığı ortalama ömrü uzatır. Markalar da bu konuda size yardımcı olacaklardır. En çok tercih edilen marka genelde en iyi marka olur. Haliyle de ürünlerinin dayanıklı olma ihtimali de artar, markaların da içerisinde çeşitli kombi türleri vardır bu da size fiyat konusunda farklı tercihler sunar.

Evin Metrekaresine Göre Kombi Seçimi

Yukarıda görüldüğü gibi 80 m2 ev için kombi seçimi, 100 m2 ev için kombi seçimi, 120 m2 ev için kombi seçimi ve 150 m2 ev için kombi seçimi arasında metrekareye göre kapasite seçimi yapıyorsanız bir fark olmamakla birlikte, 24kW yoğuşmalı kombi modellerini tercih edebilirsiniz.
40 metrekare ve 200 metrekare arasında Tam Yoğuşmalı Kombi kullanmalısınız. 200 metrekare'den daha büyük evler için de fiyat - performans bakımından iyi bir Tam Yoğuşmalı Kombi Kullanmalısınız.

Kombi Ömrü Nasıl Uzar?

Kombi arızalarında en çok karşılaşılan durum kullanılan cihazların eski olmasından kaynaklanıyor, herkes doğal olarak aldığı ürünün uzun süreler çalışmasını ister ancak uzun süreler çalışması için de bazı şeyler yapmak gerekir;
Kombinin ömrünü uzatmak için bakımlarının tam olması gerekir, kombi servisini arayarak bakım yaptırmak istediğinizi söylerseniz kimse hayır demez. Kombilerin bir parçası bozulduğu zaman tüm mekanizmanın bozulduğu anlamına gelir bu yüzden herhangi bir problemle karşılaşınca hemen servis merkezini aramalısınız. Fahiş fiyatlarla hizmet veren işletmeleri şikayet etmelisiniz çünkü kombinizin ömrünü uzatmak için servis ücretinin iyi bir fiyat olması gerekir. Kombi yedek parça değişimi profesyonel bir servis aracılığıyla alınmalı.


Airfel Servisi Alarko Servisi Alpha Servisi Baykan Servisi Baymak Servisi Baxi Servisi Buderus Servisi Demirdöküm Servisi Eca Servisi Falke Servisi Ferroli Servisi İmmergas Servisi Lambert Servisi Protherm Servisi Sanica Servisi Termoteknik Servisi Termodinamik Servisi Vaillant Servisi Viessmann Servisi Weili Servisi Warmhause Servisi Wolf Servisi

İstanbul Kombi Servisi Ankara Kombi Servisi Edirne Kombi Servisi İzmir Kombi Servisi Trabzon Kombi Servisi Tekirdag Kombi Servisi